Oturum aç

Fethiye Tekne Turu Fiyatları

Fethiye Tekne Turu Fiyatları

Ölüdeniz sahile geldiğinizde ilk göreceğiniz şeylerden biri sahile dizilmiş birbirinden farklı birçok tur teknesi olacaktır.

Ölüdeniz’in tüm koylarını görmek, mavinin güzelliğinin tadını çıkarmak ve sahil kalabalığından uzakta tertemiz ve sakin sularda yüzmek için Ölüdeniz tekne turları harika bir tatil aktivitesi. Hem böylece arabayla gidilemeyen koyları (özellikle Kelebekler Vadisi) görme fırsatınız olacak.

Ölüdeniz tekne turu fiyatlarını güncel olarak sitemizden ulaşabilirsiniz. Güzergahlar ve daha fazla bilgi ve öneri için ise yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Ölüdeniz Tekne Turları Güzergah

Ölüdeniz tekne turu güzergahları her teknede değişebilir ve bazıları yaygın rotayı tersten takip edebilir.  Genelde tüm gün aktivite olarak düzenlenen tekne turlarında öğle yemeği fiyatlara dahildir.

Genellikle Ölüdeniz günübirlik tekne turları aşağıdaki koylara uğrar:

  • Kelebekler Vadisi
  • Akvaryum Koyu
  • Deve Plajı
  • Gemiler Adası ya da St. Nicholas
  • Mavi Mağara
  • Soğuk Su Koyu

Ölüdeniz Tekne turlarına başka koylar eklenebilir, inanın sayısız ve birbirinden güzel koylar mevcut. Geneline turkuaz renkli sular hakim ve temizliği ile ünlü bu koylar, yerli yabancı turistler tarafından çok seviliyor.

Tur sırasında St. Nicholas yani Gemiler koyu karşısında birçok tarihi kilise de göreceksiniz.  Adanın çevresi Bizans ve Roma imparatorluklarından kalan tarihi kalıntılar ile doludur. Burada ören yerine giriş ücretli ve müze kart da geçerli.

Neden Fethiye Ölüdeniz Tekne Turlarını tercih etmeli?

Çünkü bir gün içerisinde normalde toplu taşıma ya da araba ile gezemeyeceğiniz birçok koyu – hatta kara yolu ile ulaşım olmayanları da çok daha konforlu ve zevkli bir şekilde gezecek aynı zamanda rehberlerden de tarihi bilgiler edineceksiniz.

Örneğin sık uğranılan koylardan biri olan Soğuk Su koyuna da araç ile ulaşım yok. Ancak bu buz gibi suyun tadını tekneden atlayarak çıkarabilirsiniz!

Kelebekler vadisinde denize giriliyor mu?

Evet, elbette! Ancak buraya da en kolay ulaşım tekne yolu ile; öte yandan Fethiye Tekne turları ile Kelebekler Vadisine ulaşmak ve denize girmek çok daha kolay ve rahat.

Tatiliniz için Fethiye günlük tekne turu ayırtmak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçin!

Diğer Blog Yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.