Oturum aç

Fethiye Gezilecek Yerler

Fethiye Gezilecek Yerler

Fethiye Ölüdeniz Babadağ Yamaç Paraşütü

Gökyüzündeki şeyler arasında kuşlardan daha çok bir topluluk var. Onlar kim? Yamaç paraşütü yapanlar. Ölüdeniz ‘e geldiğinizde gökyüzünde rengarenk bir paraşütü her an görebilirsiniz. Yaklaşık 2000 metre yükseklikten bulunduğunuz bölgeyi seyrettikten ve havada yaklaşık yarım saat dolaştıktan sonra muhteşem Ölüdeniz ‘in göklerinde kuş gibi uçacak olan yamaç paraşütü meraklıları. İner inmez paraşütlerini çabucak toplayıp tekrar gökyüzünde süzülmek için Babadağ’a tırmanacaklar.

Ölüdeniz' de Yamaç Paraşütü
Ölüdeniz’ de Yamaç Paraşütü Fiyatları

Çünkü bir kez yaptıktan sonra bir daha yapmamak zor. Yamaç paraşütü yapabileceğiniz en önemli yerlerden biridir. 2000 metre yüksek atlama pisti, Avrupa’nın en işlek pistlerinden biridir. Bu nedenle, burada güneşin yüzünü gösterdiği her an dünyanın her yerinden bir yamaç paraşütü bağımlısı bulabilirsiniz. Daha önce denememiş ancak hevesli kişilerden biriyseniz endişelenmeyin. Deneyimli rehber pilotunuz ile uçabilirsiniz. Tek yapman gereken etrafı izlemek. Bu kadar basit!

Kabak Koyu ve Kelebekler Vadisi

Yeryüzü Cenneti: Kabak Koyu, Kelebekler Vadisi. Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu’nu gördüğünüzde buraların bu dünyaya ait olamayacağını düşünüyorsunuz. Yeşil ve mavinin her tonu ile cennet gibi bir görüntü ile karşı karşıyasınız. Zengin bitki örtüsü ve doğal yaşam sizi hemen içine çekiyor. Bu yerin bozulmamış doğal hali, betonun tam olmaması, başka yerde karşılaşamayacağınız bir güzellikte kamp yapmanıza ya da doğayı bozmayan tesislerde kalmanıza olanak sağlıyor. hayat. Tarihi Likya Yolu üzerindeki Kabak Koyu, dünyanın en güzel koylarından biridir. Kısacası Türk kültür mozaiğinin bu birleşimini herkes görebilir.

Kelebekler Vadisi ise etrafındaki kayalar sayesinde size bir ortam sağlar ve sizi bu dünyadan koparır. Adını barındırdığı 70’den fazla kelebek türünden alan vadiye çadır kurarak gündüzleri güneşin ve denizin, geceleri ise yıldızların tadını çıkarabilirsiniz. Uygun fiyatlı kamp alanları ayrıca size duş, elektrik, tuvalet, kahvaltı ve akşam yemeği sağlar. Sıradışı bir deneyim yaşamak isteyenler için… Denemeye değer.

Fethiye Gezilecek Yerler

Fethiye Tekne Turu

Fethiye’ye geldiğinizde tekne turuna çıkmamak büyük bir kayıp olur. Ziyaret edilecek çok sayıda koy ve ada var. Birçok tekne size seyahat etme imkanı sağlayacaktır. Ayrıca toplu olarak tekne turları düzenleyebilirsiniz; grubunuzla tekne kiralayıp bu şekilde seyahat edebilirsiniz. Gerisi size kalmış. Ancak kalabalık tekne turunun güzel olup olmayacağından endişeleniyorsanız önce söyleyelim: Korkmayın! Göreceğiniz manzara ve gireceğiniz deniz o kadar güzel olacak ki, etrafınızda kim olduğunu pek önemsemeyeceksiniz. 12 Adalar Turu’nu yaptığınızda dünyaca ünlü ve birçok muhteşem evin bulunduğu Şövalye, Yassıcalar, Kızılada, Tersane, Gemiler, Göcek, Zeytinli, Domuz, Delikli Ada gibi duraklara uğrayacak ve yapabilirsiniz yüzmek. Günün sonunda biraz yorgun olacaksınız ama buna değer.

Diğer Blog Yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.