Hoş Geldiniz

Ölüdeniz Aktiviteler: Fethiye Ölüdeniz ‘de ne yapılır?

Ölüdeniz Aktiviteler: Fethiye Ölüdeniz ‘de ne yapılır?

Durgun denizi ile ünlü olan Fethiye Ölüdeniz doğası, Babadağ yamaç paraşütü aktiviteleri ve gezilecek yerleri ile yerli yabancı turistlerin sevdiği mekanlardan.

Hem sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyenlere hem de adrenalin ve eğlence dolu aktivitelerle planlanmış eğlenceli tatil arayanlara uygun Fethiye Ölüdeniz aktiviteleri mevcut.

Tabiki Fethiye Ölüdeniz’ de Yamaç Paraşütü

Dünyanın en iyi yamaç paraşütü destinasyonlarından biri Fethiye Ölüdeniz yani Babadağ’dır. Eğer biraz macera ve unutulmayacak bir tatil istiyorsanız Babadağ Yamaç Paraşütü Ölüdeniz tatiliniz için akla gelecek ilk aktivite alternatifi olmalı. Gelmeden önce yerinizi ayırtabilir veya Ölüdeniz yamaç paraşütü fiyatları 2000 ₺ rezervasyon için tıklayın.

Kordon’da Yürüyüş

Ölüdeniz ’in sahil şeridinde plajları oldukça yakın. Ölüdeniz Halk Plajı, Belcekız Plajı ve Kumburnu Plajı yani Ölüdeniz Lagünün olduğu yer yan yana bir kordon boyunca konumlanıyor.
Birçok restoran, kafeve işletmenin yer aldığı kordon şeridi hem sakin bir yaz akşamı yürüyüşü hem de eğlenceli vakit geçirmek isteyenler için opsiyonlara sahip.

Fethiye Ölüdeniz ‘de Gece Nereye Gidilir?

Ölüdeniz ‘de gece hayatı yaz aylarında oldukça hareketli diyebiliriz. Sahil şeridinde ve çarşıda birçok bar mevcut ancak özellikle tavsiye edebileceğimiz yerler Paspatur Barlar Sokağı, Deep Blue Bar ve Kum Saati Bar. Fethiye merkezden biraz uzak olarak Hisarönü Barlar sokağını deneyebilirsiniz.

Fethiye Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi tekneyle gidilen ve kayalıkların arasında kalmış doğası ve temiz denizi ile adeta gizli bir cevher. Kelebekler Vadisi tekne turları her gün düzenlenmekte olup uygun fiyatlara ulaşım sağlanabilmektedir.

Ölüdeniz den kelebekler vadisine nasıl gidilir?

Kelebekler vadisi kayalıkların arasında olduğu için normal plajlar gibi direkt bir ulaşım yok. Genel olarak tercih edilen yol plajlardan kalkan tekneler ile Kelebek Vadisine ulaşım sağlamaktır.

Kelebekler Vadisi ücretli mi?

Evet, Kelebekler Vadisi girişinde ücret alınmakta olup her sezon fiyatlar güncellenmektedir. Kelebekler Vadisi giriş ücreti kapıda bilet alarak ödenmektedir, içeride birçok tesis bulunmaktadır. Yanınızda nakit ve kredi kartı bulundurmanızı öneririz.

Kelebekler vadisinde denize giriliyor mu?

Evet. Tekne ile gelindiğinde sahilden açıkta denize girmek oldukça kolay ve keyifli. Sahil şeridi daha çakıllı ve taşlı olduğu için yürüyerek girmek biraz zor olabilir. Uygun deniz ayakkabısı veya terlik ile gününüzü daha rahat geçirebilirsiniz.

Tekne Turu

Ölüdeniz Tekne Turları kesinlikle 1 gününüzü ayırmak isteyebileceğiniz bir aktivite. Ölüdeniz ‘in birçok muhteşem koyunu gezip, doğal güzellikleri keşfedip berrak sularda yüzerek dolu dolu bir gün geçirebilirsiniz. Ölüdeniz tekne turları genelde benzer rotaları izleyip gün içinde yeme içme dahil fiyatlar sunmaktadır.
Ölüdeniz Tekne turu rotası genelde aşağıdaki durakları içerir:

  1. Akvaryum Koyu
  2. Kelebekler Vadisi
  3. St. Nicholas Adası
  4. Mavi Mağara
  5. Deve Plajı

Ölüdeniz günübirlik tekne turu fiyatlarına göz atabilir, ön rezervasyon yapabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir