Hoş Geldiniz

Fethiye’ye Nasıl Gidilir? Dalaman’dan Ölüdeniz ’e Nasıl Gidilir?

Fethiye’ye Nasıl Gidilir? Dalaman’dan Ölüdeniz ’e Nasıl Gidilir?

İster günü birlik gezi için isterseniz yaz tatiliniz için Fethiye’ye Dalaman veya Antalya’dan uçarak ulaşabilirsiniz. İstanbul, İzmir, Ankara ve Kapadokya’dan otobüs seferleri ve Rodos’tan feribot seferleri de birçok tur firmasının ve otobüs acentesinin hizmetleri ile sunulmaktadır.

Dalaman Havalimanı – Fethiye Arası Yolculuk:

Fethiye Ölüdeniz bölgesine en yakın havaalanı Dalaman’dır ve özellikle İstanbul’dan gelen yolcuların neredeyse hepsi bu rotayı tercih eder. Dalaman havalimanı Fethiye şehir merkezine 45 km uzaklıktadır. Fethiye Ölüdeniz sahile ulaşmak ise ortalama 45-60 dakika sürer.

Havaalanından Kalkan Otobüsler:

DALAMAN Havaalanı

Burada iki seçenek var. Biri diğer şehirlerden de tanıdık olabileceğiniz HAVAŞ ve diğer alternatif ise MUTTAŞ İç hatlar yolcu çıkışından ilerlediğinizde otobüsleri bulmanız çok kolay olacaktır. Yine de en yakın danışmaya da sorabilirsiniz. Kalkış saatleri genelde değişebildiği için HAVAŞ ve MUTTAŞ sitelerine bakmanızı ve güncel kalkış saatlerini kontrol etmenizi öneririz.

2024 yılı Dalaman HAVAŞ kişi başı ücretleri için bize ulaşın. Varış konumu ise Fethiye otogarıdır. Ardından oteller bölgesine yani Ölüdeniz ‘e ve/veya Hisarönü bölgesine ulaşmak için 30 dakika sürecek başka bir dolmuşa binmek gerekiyor.

Antalya Havalimanı

Antalya havalimanı Fethiye Ölüdeniz ’e gelmek için ikinci seçenek. Antalya havalimanı Fethiye şehir merkezine daha uzak bir konumda yer almaktadır ve yaklaşık 205 km uzaklıktadır. Normal şartlarda Antalya Havalimanından Fethiye’ye varmak yaklaşık 3 saat sürüyor.
Öte yandan, halk otobüsleri ile 3 ila 5 saat sürmektedir.

Eğer özel şirketlerin otobüslerini tercih ederseniz, örneğin Kamil Koç, Metro gibi, 3-4 saat gibi bir sürede Fethiye otogara ulaşabilirsiniz. Ardından yine yerel minibüsler ile sahil ve oteller bölgesine ulaşabilirsiniz.

Otobüs biletleri için obilet.com gibi sitelere göz atabilirsiniz.

Fethiye İçi Ulaşım

Hisarönü: Ölüdeniz sahil ve Hisarönü arasında minibüsler çalışmaktadır ve bu hat ortalama 30-45 dk sürmektedir.

Faralya ve Kabak Koylarına Ulaşım: Ölüdeniz sahilden kalkan minibüsler Faralya ve Kabak koylarına ulaşım sunmaktadır. Genelde 30 dakikada bir kalkan bu minibüsler, sezon yoğun değilse 1 saat aralıkla çalışabilirler.

Çalış Plajına Ulaşım: Çalış, Fethiye’nin kuzeyinde yer almaktadır ve ulaşım daha kısa (15 dk) sürmektedir. Yine Ölüdeniz sahildeki merkezi minibüs-dolmuş istasyonundan kalkan hatları kullanabilirsiniz.

Ölüdeniz Aktiviteler: Fethiye Ölüdeniz ‘de ne yapılır?

İlgili Mesajlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir